poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Jak wysłać list za granicę ?

Dzień dobry wszystkim! Dziś kontynuacja pisania listu, ale tym razem poruszę temat wysyłania prośby autograf za granicę :) Na pewno jest większym kłopotem wysyłanie listu do innych krajów niż w obrębie Polski. Wiadomo, koszt jest większy i trzeba pisać w innym języku :) Ja pokażę wam jak sobie z tym radzę.

Tym razem też zacznę od kopert,znaczków i IRC.


Koperta:Co do koperty to jakoś strasznie nam się nie zmienia. Standardowo kupujemy dwie zwykłe koperty C6 (drugą oczywiście zginamy i wkładamy do pierwszej, przypominam, że możecie inaczej zrobić kupując większe koperty, to już od was zależy).
Kupujemy 2 koperty - 20 gr
Priorytet zagraniczny - 6 zł 
IRC (międzynarodowy kupon na odpowiedź) - 6 zł


Jak podpisać kopertę ?

Standardowo w prawym dolnym rogu piszemy adres pod który chcemy wysłać list. W prawym górnym rogu przyklejamy dwa znaczki (priorytet zagraniczny).
Co do koperty zwrotnej to piszemy swój adres w prawym dolnym rogu i UWAGA! nie przyklejamy żadnych znaczków jak to się robiło w liście w obrębie Polski. Po prostu wrzucam do pierwszej koperty IRC (międzynarodowy kupon na odpowiedź) i to wystarczy :)
Czyli podsumowując: do pierwszej koperty wkładamy list,IRC i koperte zwrotną z naszym adresem bez znaczków! :)
Co do tyłu naszej pierwszej koperty to piszemy swój adres w lewym górnym rogu a UWAGA! w prawym górnym rogu piszemy DO NOT BEND czyli nie zginać. Warto to napisać, bo niestety koperty czasami nie są idealnie "traktowane".
U drugiej koperty nie musimy nic pisać :)


Jak napisać list do zagranicznego skoczka ?Jest to trudniejsza sprawa, ponieważ trzeba używać innego języka (z reguły angielskiego)  Na szczęście skoczkowie raczej dobrze władają tym językiem więc nie ma problemu :)Hi X !


   My name is X, I'm X and I'm from Poland. I have been a fan of ski jumping for a long time. (czyli znowu się przedstawiamy)

   You are my favourite ski jumper! (Możemy tu pogratulować sukcesów). I run a blog about ski jumping and I have a lot of autographs from famous ski jumpers.
I have watched many of your jumps and I have to admit that you're a really good jumper. I keep my fingers crossed for you! Is it possible to get your autograph? I would be very grateful!
   I hope that we will meet in the World Cup in Poland.
  Poland loves you!
                                                                                                             Your biggest fan
                                                                                                                       X

Tak jak w przypadku listu do Polski robimy akapity, a co do buziek to też z umiarem ! :)Co do wysyłania to można w każdy dzień, jednak tak jak pisałam w sezonie letnim lub zimowym skoczkowie nie mają czasu na odpisywanie i wtedy trzeba się uzbroić w cierpliwość ! :)


Mam nadzieję, że troszkę pomogłam ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz